World Of OvE-M

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RPG Hayatı işte şimdi başlıyor !

+2
€mR€
SessiZ
6 posters

Hangi Sınıfsınız ? Neden ?

SessiZ
    SessiZ

Erkek Mesaj Sayısı : 44
    VIP Puan : 160

Hangi Sınıfsınız ? Neden ? Empty Hangi Sınıfsınız ? Neden ?

Mesaj tarafından SessiZ Paz Kas. 25, 2012 8:50 pm

Belki de en çok tartışabileceğimiz düşüneceğimiz konu olabilir diye düşündüm ve bu başlığı açtım.
    Peki siz bu mükemmel oyunda hangi sınıfsınız ? Hangi sınıfı seviyorsunuz ve neden ? Smile Hadi paylaşalım.

Ben druidim ve druidleri seviyorum. Aslında MMORPG camiasında 2. sıraya katılan destek karakterlerine karşı deneyimim ve bağlılığım var (cancılardan bahsediyorum). Fakat Tibia da bu olay farklı, druidler destek karakteri olmalarının yanı sıra tamamen ana karakter rolünü de üstlenebiliyorlar ve doğa büyüleri inanılmaz güzel.
    €mR€
    €mR€
    Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 310
    VIP Puan : infinit xD

Hangi Sınıfsınız ? Neden ? Empty Geri: Hangi Sınıfsınız ? Neden ?

Mesaj tarafından €mR€ Paz Kas. 25, 2012 8:53 pm

Paladin ve druid arasında gelgitler yaşıyorum ama karar verecek olsam paladin derim.
    Uzak mesafeden oyunun en avantajlı sınıfı. Verdiği mükemmel fiziksel hasarın yanı sıra büyü kullanabilmeleri de çok hoşuma gidiyor. Gerekirse blok rolünü bile üstlenebiliyorlar. Dezavantaj olarak biten cephane diyebiliriz.
    Ayrıca herkese bir hatırlatma; gerçek bir paladin kalkan arkasına saklanmaz.
    $udé
    $udé

Kadın Mesaj Sayısı : 108
    VIP Puan : Şeytaniye

Mesaj tarafından $udé Paz Kas. 25, 2012 8:56 pm

Sorcerer...
    Hem Pvp hem Pve olarak yetenekli ellerde yenilmez bir karakter olabilir. Oyundaki en güçlü taş olan SD yi yapabiliyor ve bunu mükemmel kullanıyor. Cehennem Gazabı büyüsü ile Pvp de ona rakip olacak kişi sayısı neredeyse yok.
    Yetenekli bir sorcerer, aklınıza gelebilecek her türlü şeyi yapabilir. Geniş mana kapazitesi var ve bunun avantajını kullanarak mana kalkanı yaparsa onu öldürmek çok zordur.
    piNKy
    piNKy

Kadın Mesaj Sayısı : 68

Mesaj tarafından piNKy Paz Kas. 25, 2012 8:59 pm

KNİGHT !

Diğerleriyle kıyaslanacak olursa inanılmaz fazla HP ve CAP. Ayrıca fiziki saldırıları ölümcül. Yetenekli bir knight bloklayabilir ve destek verebilir. Yüksek kapazitesiyle daha uzun süre av yapar. Şöyle izah edeyim:
    Dragonlar (Örnek Av) = Sınıf - Av Süresi
    Sorcerer - Maksimum 1 saat
    Druid - Maksimum 2 saat (icicle avantajı)
    Paladin - Maksimum 3 saat (spear, ok vs. biter)
    Knight - Minimum 5 saat Smile Dediğimi anladınız mı ?
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Paz Kas. 25, 2012 9:03 pm

Kesinlikle Knight.
    Diğer karakterler sürekli para yiyen ve paraya dayalı karakterler. Ama knight ise para yapıcı, kasıcıdır.
    Av mekanlarında piNKy'nin dediği gibi oldukça uzun süre kalabilirler ve yüksek cap ile taşıdıkları iksir vs ile çok zor durumlardan kurtulabilirler.
    ring0
    ring0

Kadın Mesaj Sayısı : 101

Mesaj tarafından ring0 Paz Kas. 25, 2012 9:05 pm

Bence de Knight. Benden önce denilenlere katılıyorum. Projemi inceleyerek 0 başlangıçla 10k yı bu kadar kısa sürede nasıl yaptığımı bulabilirsiniz.
    Laazzyy
    Laazzyy

Erkek Mesaj Sayısı : 107
    VIP Puan : 2000

Mesaj tarafından Laazzyy Paz Kas. 25, 2012 9:13 pm

Kapazitesi oldukça fazla, yüksek taşıma oranı = kâr.
    Nadir olan yetenekleri sayesinde zorlanmadan her türlü fiziki çatışmaya girebilir.
    İyi olduğu bir alanda elbette Pvpdir. Tank olarak her türlü saldırıyı bloklayabilir (büyü hariç)
    Geçici olaral blok hizmetleri verme, loot taşıma hizmetleri kazandığı parayı artırabilecek faktörler.
    Halihazırda bulundurabildiği onlarca iksir sayesinde tuzaklardan kurtulabilir, av süresini uzatabilir.
    Takip ederek vurma konusunda biraz sıkıntılı (Pvp durumunda magelere karşı...)

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 12:51 pm