World Of OvE-M

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RPG Hayatı işte şimdi başlıyor !

5 posters

Issız Zindan Proje Başlığı

RaveN
    RaveN

Kadın Mesaj Sayısı : 90

Issız Zindan Proje Başlığı Empty Issız Zindan Proje Başlığı

Mesaj tarafından RaveN Çarş. Şub. 13, 2013 10:21 pm

Arkadaşlar ben ver ortağım PalekOmer, adminimiz €mR€ ve ortağı ColdSlice bir RPG Maker projesine başladık.
    Rpg Maker 2003 seçtik, çünkü hepinizin bayıldığı tarza sahip. (FF1-2-3-4, BOF)
    Oyun için 50-60 sayfalık senaryo yazdım fakat bir kaza sonucunda kaybettim. (Shift-Delete huyum yok mu Very Happy)
    Yine yazarız sorun değil ancak ben bunu bu forumdan insanlarla da paylaşmak ve geliştirmek istiyorum. Yani hepinizin katkılarıyla bir oyun yaparsak bu beni daha da mutlu eder.

Kısaca olay zincirinden bahsediyim;
    Oyunda Rox isimli bir karakteri canlandırıyoruz, karakterimiz Kılıç + Kalkan türü savaşçı bir karakter olarak başlayacak.
    Ancak durum şu, Rox doğmadan önce babasının ülkesinde yeni bir kral seçildi, kral tahta geçer geçmez büyü kullanmanın suç olduğunu büyücülerin idam edilmesini istedi. Bunun üzerine Rox'un babası kralın adamları tarafından yakalandı ve halkın önünde asıldı, ancak annesi hamileyken kaçmayı başarmıştı. Şehir dışında oldukça küçük ve sakin bir kasabaya yerleşmişlerdir. Rox kasabada annesiyle beraber oldukça güzel vakit geçirmiştir. Fakat 16 yaşındayken annesini kaybeder ve kasabada yanlız yaşamaya başlar. Rox 18 yaşına girdiği günün gecesi korkunç bir kabus görmüştür. Bir zindandadır ve hayalet gibi etrafı izlemektedir, zindandaki bir hücrede duvara zincirlenmiş bir şekilde duran korkunç bir yaratık vardır. Birden zindan kapısı açılır ve içeriye birisi girer, yaratığın yanına doğru emin adımlarla yaklaşır ve onunla konuşur. Yaratık gülmeye başlar, daha sonra o kişi büyülü sözler söyler ve etraf adeta gündüz gibi aydınlanır. Daha sonra yaratık ortadan kaybolur ve adamın bedeniyle bütünleşir.
    Adam korkunç güçler kazanmıştır ve "Sonunda o kraldan ve soyundan intikamımızı alacağım." der. Zindandan çıkmadan önce Rox'a dönerek "Seni bekleyeceğim kardeşim." der.
    Rox çığlıklar üzerine uyanır ve uyandığı zaman kendisini bir hapishane hücresinde bulur ! Ve maceramız burda başlar, önce o hapishanede gibi zindandan kurtulmalıyız ve daha sonra kabusumuzu yorumlayacak birisini bulmalıyız. Çünkü Rox onun sadece bir rüya olmadığına o kadar emin ki...

Arkadaşlar sizden rica edeceğim konu ise, yan görevler, NPC ler, diyaloglar, mekan fikirleri. Böylece bize çok yardımınız dokunabilir !
    ring0
    ring0

Kadın Mesaj Sayısı : 101

Issız Zindan Proje Başlığı Empty Geri: Issız Zindan Proje Başlığı

Mesaj tarafından ring0 Çarş. Şub. 13, 2013 11:12 pm

Hikaye hoşuma gitti. Genelde RPG ler klişe başlar ama bu güzel olmuş canım I love you
    €mR€
    €mR€
    Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 310
    VIP Puan : infinit xD

Mesaj tarafından €mR€ Çarş. Şub. 13, 2013 11:19 pm

Evet ne kadar çok yardım, o kadar eğlence arkadaşlar ! Smile
    zuko
    zuko

Erkek Mesaj Sayısı : 18

Mesaj tarafından zuko Çarş. Şub. 13, 2013 11:23 pm

bende çok beğendim devamını getirin ama bak Smile
    RaveN
    RaveN

Kadın Mesaj Sayısı : 90

Mesaj tarafından RaveN Çarş. Şub. 13, 2013 11:47 pm

Issız Zindan Proje Başlığı 5PWIsPj

Introdan ufak bir görüntü Smile
    Burada o bahsi geçen yaratıkla birleşmeye geçen kişiyi görüyoruz. (Rox yok dediğim gibi hani rüya ya kendimiz yokuz Very Happy)
    ColdSlice
    ColdSlice

Kadın Mesaj Sayısı : 50

Mesaj tarafından ColdSlice Perş. Şub. 14, 2013 7:04 pm

harika görünüyor Smile

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 3:23 pm