World Of OvE-M

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RPG Hayatı işte şimdi başlıyor !

4 posters

Knight ve Antreman

razzooLi
    razzooLi

Erkek Mesaj Sayısı : 4
    VIP Puan : 1000

Knight ve Antreman Empty Knight ve Antreman

Mesaj tarafından razzooLi Salı Mayıs 15, 2012 9:13 am

Hey millet burada size antreman nedir, nasıl yapılır avantajları ve dezavantajlarını sıralayacağım. Ayrıca bir kaç ipucu da vereceğim. Hadi başlayalım.

Knight ve paladin grubu için antreman gereklidir, zorunlu değildir ancak gereklidir. Neden gereklidir ? Çünkü antreman yapıp yüksek skillere sahip olduğunuz zaman daha güçlü yaratıklar kesebilirsiniz, aynı zamanda yaratıklar size daha az vurmaya veya vurmamaya başlar.
    Paladinleri bir kenara bırakalıp onlara sonra deyineceğim. Knight için gerekli olan 2 skill silah ve en önemlisi shielding.
    Silah çeşitlerini biliyorsunuz axe/sword/club

Axe: Ağır hasar verebilen silah türü, ama defansı diğerlerine göre az.
    Sword: En çok tercih edilen silah türü, çünkü defans ile atak değerleri dengeli, ayrıca + defans imkanları sağlayan onlarca silah var.
    Club: Bulunması en kolay silah türü, atak ile defans dengesiz, tek dezavanajı silahın ağırlığı...

Shielding: Knight tek başına uzun süre av yapabilecek bir sınıftır. (Paladin de öyle ama cephane sorunu var)
    Örnek vermek gerekirse Dragon avlıyorsunuz diyelim, bir mage onu mana iksirleriyle ve büyüleriyle indirene kadar ortalıkda dolaşır ve malzemesi bittiği zaman apaçık kalır. Ama bir knight yeterli antreman yaptıysa Dragon u sadece ufak can büyüsüyle yere serer. Malzeme bitme sorunu olmaz. Ve aynı zamanda knight takım oyununda blocker (hasar emen) olarak rol oynadığından shielding çok önemlidir.
    Ne kadar yüksek shieldiniz varsa yaratıkların size vurma oranı o kadar azalır (hele bir de Full Defence seçeneği ve güçlü bir kalkan ile)

Peki ideal skillerim nasıl olmalı ? NOT: (rakamlar: silah skili / shielding)
    Level 8-20 = Knight için en sıkıcı levellerdir başlangıç levelleri 40/40 yapıp bırakabilirsiniz ama tavsiye edilen 50/50
    Level 21-25 = Neden level aralığı kısa diye düşünebilirsiniz çünkü level 20 den sonra antreman şart 60/60
    Level 26-35 = Oyundan artık zevk almaya başlayabilirsiniz ama bir sorun var gene antreman lazım 65/65
    Level 36-50 = Artık gittikçe profesyonel olmaya başladınız ama gene antreman yapmanız gerekiyor 70/70
    Level 51-70 = Antreman kavramını artık iyice kaptığınızı biliyorum, o halde buyrun 75/75
    Level 71-100 = Biraz daha dişinizi sıkarsanız artık herhangi bir sorun kalmayacak 80/80

Moral bozucu rakamlar:
    Bir knight silah ve shielding skilini 10 dan 80 e yükseltmesi için gereken süre 290 saat yani 12 gün civarı...

Antreman yapmak evet gerçekten çok sıkıcı birşey, ama avantajları inanılmaz derecede büyük. 1-2 skill bile o kadar farkediyor ki göreceksiniz.

Peki nerde antreman yapıyım nasıl antreman yapayım ?

Skilleriniz 35/35 olana kadar Troll ler iyi bir seçim olacaktır.
    Skilleriniz 45/45 olana kadar Dwarf ve Rotworm en iyisidir.
    Skilleriniz 50/50 olana kadar Minotaur tavsiye edebilirim.
    Skilleriniz 55/55 olana kadar gene Minotaur devam edebilirsiniz veya dikkatli olurum levelim de az yüksek diyorsanız Cyclops
    Skilleriniz 60/60 olana kadar Cyclops
    Ve işte o olağan nokta... 60/60 yaptığınız zaman antreman yapacakken dikkat etmiş olmanız gerek, skill artık o kadar yavaş atlıyor ki...
    Buna bir çözüm var, kendinize level 27 lik bir mage arkadaş bulun ve size Monk çıkartsın. Monklar güzel yaratıklar, kendilerine can veriyorlar bu yüzden gayet güzel antreman arkadaşları... Taktiğiniz şu olmalı, 2 yaratık Monka dalıp onun kalkanını kırmalı böylece sizin her vuruşunuz skile daha hızlı % kazandıracaktır. Ve iki yaratık da size dalmalı ki shieldiniz çabuk artsın, üstünüzü çıkartabilirsiniz zaten monka full attack daldığınız için yaratığın size vurması daha da olanak kazanacak o da her 25 vuruşa 1~2 vurursa gayet süper olur.
    Bu yöntemi 100/100 e kadar sürdürmeniz bile mümkün.

İyi avlar diliyorum, takıldığınız bir nokta olursa sormaya üşenmeyin !
    Tamamen kendi yazım ! HİÇ ALINTI YOK !
    biLge
    biLge

Kadın Mesaj Sayısı : 73
    VIP Puan : 125

Knight ve Antreman Empty Geri: Knight ve Antreman

Mesaj tarafından biLge Salı Mayıs 15, 2012 9:15 am

harika bir konu ellerine sağlık Smile
    SessiZ
    SessiZ

Erkek Mesaj Sayısı : 44
    VIP Puan : 160

Mesaj tarafından SessiZ Salı Mayıs 15, 2012 9:29 am

çok güzel hazırlamışsın dostum Shocked
    gerçekten bir knight için antreman yapmak zor ben 35/35 zor yaptım ve sıkıldım 100 e çıkanlar nasıl sabretmişler çok şaşkınım
    şimdilik bir knight projem yok druid açıyorum ben
    PalekOmer
    PalekOmer

Erkek Mesaj Sayısı : 177

Mesaj tarafından PalekOmer Salı Mayıs 15, 2012 1:34 pm

güzel ve faydalı bilgiler eline sağlık
    benim şimdilik ihtiyacım olmasada yeni başlayanlara faydası olacaktır Very Happy

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 11:30 am