World Of OvE-M

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RPG Hayatı işte şimdi başlıyor !

+5
ßµllet
Sorcerer
BamBam
€mR€
RaveN
9 posters

Güneşin Batışı

RaveN
    RaveN

Kadın Mesaj Sayısı : 90

Güneşin Batışı Empty Güneşin Batışı

Mesaj tarafından RaveN Perş. Mayıs 30, 2013 10:18 am

Merhaba millet ! Adminimizin fikri üzerine bu başlığı açıyorum.
    Kendisinin kafasında bir oyun yapma fikri var ve ben buna elimden geldiği kadar destek vereceğim.
    Elbette ki sizden de yardım isteyeceğiz.

İstenilen şeylerde sınır yok örnek vermek gerekirse;
    -Görev Fikirleri.
    -Eşya,Ekipman Fikirleri.
    -Yaratık Fikirleri.
    -Büyü/Yetenek Fikirleri.
    -NPC, Kasaba vb. Fikirleri.

Kısaca aklınıza gelen her şeyi bu başlık altında yazabilirsiniz. Adminimiz oyunun ilerleyişini an ve an bize yansıtmak için bir başlık açacak ve sizin fikirlerinizden hangisi gerçekleştirildiyse oraya yazacak.

Hikaye kısmına gelince basit bir değineyim.

Selene isimli bir bayanı canlandırıyoruz, şehrimizde biz çok küçükken bir savaş çıkıyor ve haydutlar her yeri yağmalıyor. Bir haydut ise Selene'yi alıyor. Ondaki gücün ilerleyen zamanlarda çok işe yarayacağını söyleyen kahin hayduta inanarak...
    Böylece Selene haydutlar ve hırsızlar arasında yetişmeye başlıyor.
    €mR€
    €mR€
    Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 310
    VIP Puan : infinit xD

Güneşin Batışı Empty Geri: Güneşin Batışı

Mesaj tarafından €mR€ Perş. Mayıs 30, 2013 10:41 am

Arkadaşlar ilk defa Rpg Maker VX Ace ile bir projeye başlıyorum.
    Bakalım bu sefer gidişat nasıl olacak Smile
    Hepinizden destek bekliyoruz.
    BamBam
    BamBam

Erkek Mesaj Sayısı : 99

Mesaj tarafından BamBam Perş. Mayıs 30, 2013 1:50 pm

Galiba fikirlerimizi burada yazıyoruz ? Smile Ben başlayayım o zaman. Biraz görev fikirleri vereyim.

Görev Adı: Hadi Başlayalım
    Görev Veren: Izabel, yıllar önce o da bizim gibi küçükken haydut kampına getirildi ve şimdi usta bir hırsız.
    İstenilen: Izabel'in sandığından 'Paslı Hançer' eşyasını alıyoruz, sonra onunla konuşmaya gidiyoruz, bize artık silah kullanmamızın vaktinin geldiğini ve herhangi bir mağara içindeki 'Fare' yaratığından 3 tane öldürmemizi söylüyor.
    Ödül: Kısa Hançer, 15 GP.

Kısa Hançer: Atak+2
    Sorcerer
    Sorcerer

Erkek Mesaj Sayısı : 35

Mesaj tarafından Sorcerer Cuma Mayıs 31, 2013 10:38 am

Tamam o zaman elbette yardım edeceğiz eminim süper olacaktır. Basit görevlerle devam edeyim. (BamBam'ın düzenine göre.)

Görev Adı: İçkiler Benden
    Görev Veren: Markus, başka bir haydut.
    İstenilen: Şişe Bira, bir kasabada bulunan bardan satın alınabilir veya çalınabilir.
    Ödül: +1 Defans +1 Büyü Defansı ve 30 GP
    ßµllet
    ßµllet

Mesaj tarafından ßµllet Cuma Mayıs 31, 2013 2:49 pm

Anlamadım siz oyun mu yapıyorsunuz ? Oha öyleyse çok güzel bir şey bu hele ki RPG ise.
    Elimden gelen yardımı yapmak bende isterim.

Bir kaç skill vermek istiyorum. Karakterimiz haydutlar ile birlikteyse muhtemelen okçu veya düzenbaz türü bir karakter olacak. Değerleri pek bilmediğim için (mana,level,hasar) siz ayarlarsınız.

1- Hızlı Vuruş (Level 2 de açılır)
    Tek bir hedefe 2 kere vurur.
    2- Öfkenin Cazibesi (Level 3 de açılır)
    Rasgele iki hedefe vurur.
    3- Paslı Bıçak (Level 5 de açılı)
    Biraz hasar vererek ve biraz şansla düşmanı zehirler.
    ColdSlice
    ColdSlice

Kadın Mesaj Sayısı : 50

Mesaj tarafından ColdSlice Cuma Mayıs 31, 2013 3:18 pm

ßµllet demiş ki:Anlamadım siz oyun mu yapıyorsunuz ? Oha öyleyse çok güzel bir şey bu hele ki RPG ise.
    Elimden gelen yardımı yapmak bende isterim.

Bir kaç skill vermek istiyorum. Karakterimiz haydutlar ile birlikteyse muhtemelen okçu veya düzenbaz türü bir karakter olacak. Değerleri pek bilmediğim için (mana,level,hasar) siz ayarlarsınız.

1- Hızlı Vuruş (Level 2 de açılır)
    Tek bir hedefe 2 kere vurur.
    2- Öfkenin Cazibesi (Level 3 de açılır)
    Rasgele iki hedefe vurur.
    3- Paslı Bıçak (Level 5 de açılı)
    Biraz hasar vererek ve biraz şansla düşmanı zehirler.

Hoşuma gitti fikirler.
    Bende bir kaç görev fikri yazacağım.

Görev Adı: İzler
    Görev Veren: Izabel
    İstenen: Haydutlardan birisi kuzeydeki şehre bilgi sızdırıyor. Erzakları çalarak gün ve gün haydutların azalmasını hedefliyor.
    Buluşmalardan biri ormanın kayalık kısmında gerçekleşti. Orayı araştırmalı ve ufak bir bilgi elde etmeliyiz.
    (Bir kayanın arkasında bir işaret bulacağız ve o işaretin yanına gizlenmiş erzak çantasını, daha sonra bunu Izabel'e gösterip çantanın içindekileri zehirli olanlarla değiştirip yerine koyacağız. Bu, haydutları satan kişi ile şehrin hükümeti arasını bozacaktır.)
    Ödül: Kalın Hançer, +250 GP
    -ToXiC-
    -ToXiC-

Erkek Mesaj Sayısı : 13

Mesaj tarafından -ToXiC- Ptsi Haz. 10, 2013 2:28 pm

Vazgeçmek yok ama tamam mı ? Bende yardım etmeye çalışacağım bir kaç NPC fikri ile geldim.

Artin: Köle, uzun zamandır haydutların yanında çalıştırılıyor. Gerek getir götür işleri gerekse temizlik vb. işleri ondan sorulur.

Elres: Asker, şehrin bunaltıcı atmosferinden kaçarak haydutlara katılmıştır ve onlarla savaş deneyimlerini paylaşıyor.

Lori: Şifacı, haydutların arasındaki en iyi şifacı, yanında kızı ve aynı zamanda çırağı olan Elare var. Haydutlar için doktorluk görevi de yapıyor.

Bir kaç da kasaba, şehir fikri vereyim.

Galoras: Nüfusu 90, halkın çoğu elf, bir kısmı da yarı-elf. Kasabadaki evlerin inşa malzemeleri odun ve etrafta çok sayıda ağaç bulunmakta. Kasabada otorite Özgür Savaşçılar adı verilen askerlerin başında bulunan Deny isimli bir savaşçıya ait. Kasabada herkesin sevdiği ve popüler olan bir mekan var adı da 'Işığın Barı'.

Baleah: Nüfusu 50, halkın hepsi insan, kasabada yaşlılar var ve nüfusu her geçen gün daha da azalıyor. Kasaba onları koruyan tek bir gözetleme kulesinin arkasına yapılmış ve binaların çoğu odundan. Ayrıca otorite yok. Haydutlar çoğu zaman buraya yağma yapıyorlar, asla insanlara zarar vermiyorlar.
    Sherno
    Sherno

Erkek Mesaj Sayısı : 34

Mesaj tarafından Sherno Ptsi Haz. 10, 2013 2:31 pm

Elimden gelen yardımı yapabilirim. Bana nasıl ulaşacağını biliyorsun.
    BamBam
    BamBam

Erkek Mesaj Sayısı : 99

Mesaj tarafından BamBam Çarş. Haz. 26, 2013 3:43 pm

@Sherno; Yardım edeceksen buraya yaz işte herkes faydalansın. Ukalalığın lüzumu yok.

Ben de düşünüyordum da başlangıçta konuştuğumuz herhangi bir NPC bize bulunduğumuz ortamı tanıtmak için görev versin.
    Örnek veriyorum; git demirciyle tanış, şifacının yanına uğra vesayre. Hem oyuncular (bizler Very Happy) için neyin nerde olduğunu anlamamızı sağlar.
    RaveN
    RaveN

Kadın Mesaj Sayısı : 90

Mesaj tarafından RaveN Cuma Haz. 28, 2013 10:29 am

Adminimize biraz moral verelim arkadaşlar hadi ! Smile
    Laazzyy
    Laazzyy

Erkek Mesaj Sayısı : 107
    VIP Puan : 2000

Mesaj tarafından Laazzyy Cuma Haz. 28, 2013 10:37 am

Moral vermek için değil de bir şeyler anlatıyım.
    -Sosyal hayatı olan bir insanım, ama OvEM ile olduğum zaman hiçbir şey umrumda değil.
    -Adminimizin ve ekibinin, kısaca OvEM halkının yaptığı HER ŞEY beni çok etkiliyor. Düşünsenize;
    Adam Tibia gibi bir servera port yazıyor ve kendi serverını kuruyor, o da yetmezmiş gibi normalinden daha güzel harita, daha güzel ve tamamen ÖZGÜN büyüler, eşyalar, yaratıklar. Hatta bir mesajda dikkat etmişsinizdir. 8.6+ protokolünü kırarak dünyada ilk olarak eşyalar koydu.
    -Hemen hemen her konuda yardım istediğim tek insan adminimiz, kendisi gerçekten ADAMIN DİBİ.

İkariam günlerimizi kim unutabilir ki. Adminim ve modum olayın cılkını çıkarmıştı. Milletten kaç zaman sonra başladık ama neredeyse lider bizdik. Geceli gündüzlü her daim oynadık. Sabah 6 da açan da vardı, gece 3 te açan da. Ama her şey çok eğlenceliydi.

Yan yana Tibia oynadığımız günler (OvET ilk halleri) vesayre hepimiz aşırı eğleniyorduk. Şu an da eğleniyoruz. Adminimiz gerçekten esnek yapılı, genel ne istiyorsa o da onu yapıyor. LoL veya DoTA bölümü istedik, ikisini de açtı ve en yakından ilgilenen kişi.

Ben OvEM'in böyle devam etmesini istiyorum. Sizler ne düşünürsünüz bilemiyorum ama, forum aktif değil cart curt bence bunlar hikaye. Burası gayet güzel ve bize özel. Bu haliyle güzel.

Teşekkürler OvE-M
    Sorcerer
    Sorcerer

Erkek Mesaj Sayısı : 35

Mesaj tarafından Sorcerer Cuma Haz. 28, 2013 10:41 am

Tembel (Very Happy) kardeşimin sözlerine katılıyorum ve ilave olarak bir şeyler eklemek istiyorum.
    Biliyorsunuz ki biz oyunlarımızı aşırı ciddiye alıyoruz ve bundan kimse şikayetçi değil, geçmişte bilirsiniz biz DestroyeRs guildi ile baya baya anlaşmazlıklar ve çeşitli savaşlar yaşadık, hemen her konuda zıt görüşlüydük. Şu an galiba dağıldılar, RaveN ve ColdSlice bize geçti. Anlatmaya çalıştığım şey şu, ben onlara başta hiç güvenmemiştim. Hani kelimenin tam anlamıyla "satarlar" diye düşündüm. Ama şu an çok pişmanım, onlara ön yargıyla yaklaştığım için. 

ColdSlice bana ve arkadaşlarıma çeşitli hesaplar sattı (gerçekten ucuz fiyattan) ve her türlü desteği verdi. Ayrıca oyun içi-dışı yardımlarına hep devam ediyor.

RaveN ise zaten forum için de yeteri kadar caba gösteriyor, eksenimiz neye kaydıysa ona el atmaya çalışıyor.

Teşekkürler OvE-M, dünyamı daha eğlenceli hale getirdiğin için.
    €mR€
    €mR€
    Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 310
    VIP Puan : infinit xD

Mesaj tarafından €mR€ Cuma Haz. 28, 2013 4:35 pm

Desteğiniz ve değerlendirmeleriniz için çokça teşekkürler dostlarım Smile

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 1:43 am