World Of OvE-M

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RPG Hayatı işte şimdi başlıyor !

5 posters

[Lol] Rengar Gerçek Avcı Dinlenmez

!_RazoR_!
    !_RazoR_!

Erkek Mesaj Sayısı : 5

[Lol] Rengar Gerçek Avcı Dinlenmez Empty [Lol] Rengar Gerçek Avcı Dinlenmez

Mesaj tarafından !_RazoR_! Ptsi Haz. 10, 2013 4:22 pm

arkadaşlar ben rengar ile uzun zamandır oynuyorum ve adminimizin isteği üzerine bu rehberi hazırlama kararı aldım.
    pek bir görsel içerik bulamayacaksınız çünkü oyunu bildiğinizi düşünüyorum Smile

bu rehber solo top rengar içindir o yüzden summoner skilleri olarak flash ve ignite alıyoruz.

skill sıralamamız ile başlayalım:
    W - E - Q - W - W - R - W - E - W - E - R - E - E - Q - Q - R - Q - Q

pasif: pasifimiz rengarın çalılığa girdiğinde 600 ünite çevresindeki düşmanlara atlayarak sert bir atak yapmasını sağlar.
    ayrıca güzel bir kaçış skilidir

q: rengarın tereyağı ve ekmeği diyebiliriz. bunu sonlara doğru fullüyoruz çünkü jungler olmadığımız için ihtiyaç yok verdiği hasar inanılmaz ve ayrıca basit atağı 0 ladığı gibi bir de ek olarak 3 saniye boyunca atak hızı verir

w: gördüğünüz gibi öncelikle W skilimizi fullüyoruz bunun nedeni vurduğu alan hasarı ve ayrıca size ek olarak armor ile magic armor kazandırması, ayriyetten ferocitymiz full ise yani ard arda 5 skill kullanıp skillerimizin ek özelliklerini açtıysak bu skill rengarı canının %10 miktarı kadar heal veriyor yani top lanede kasarken çok kullanışlı

e: e skilimizi genelde düşmana harass yapmak yani canını azaltmak için ve ferocity kasmak için kullanıyoruz e skili kaçan düşmana atarsanız yavaşlarlar ve yakalamanız kolay olur

r: favorimiz. rengar görünmez olarak etraftaki avlarının kokusunu hisseder 5 saniye sürer ve rengar 0.75 saniyede 1 ferocity kazanır ayrıca hareket hızı da artar. düşmana dalındığı zaman çalıdaki gibi görünmez olduğumuz için atlayış saldırısı yapar.

eşya sıralamamız:
    oyuna başlarken: rejuvenation bead, 5 hp pot, 1 ward
    erken oyun sıraları: dorans shield, ayakkabı olarak duruma göre ninja tabis veya mercury thread, sunfire cape,warmogs armor,bilgewater cutlass,ruined king,black cleaver, spirit of elder lizard
    oyun sonu ideal eşyalarımız: black cleaver, warmogs armor, mercury threads, spirit of elder lizard, randuins omen, locket of iron solari.

erken oyunda ne yapacağım ?
    • minyonlardan ferocity kazanacağız genellikle E ve W ile ayrıca son vuruşlara dikkat edeceğiz
    • düşmanı sürekli E ile harass edeceğiz yani rahatsız edeceğiz.
    • düşmanı boş bulduğumuz zaman otlardan ona Q ile atlayacağız.
    • 4-5 ferocity olduğumuz zaman yapmamız gereken full combo
      R->W->W->E->Basit Saldırı->Q->Basit saldırı.
      bu gene onların ölümüne sebep olan bir harass kombosudur başlarda w basmamızın amacı hem canımızın artması hem de bonus zırhlarımızı kazanmamızdır
    • ward alıp kendimizi koruyacağız
    • düşmanın ormancısının vaktini harcayın, rengar mana şampiyonu olmadığı için kimse onun lane başarısını alt edemez bu yüzden ormancıları da harass yaparak onların vaktini harcayabilirsiniz.

orta oyunda ne yapacağım ?
    • erken oyunda güzel kastıysanız orta oyunda sizle 1v1 yapacak kimse çıkmaz bunun avantajını kullanarak kule almaya çalışın.
    • roam yaparak yani haritada gezerek arkadaşlarınıza yardım edin özellikle ortaya.
    • daha çok farm yapın yani son vuruş.
    • tek gezerken düşmanın dikkatini çekerseniz ultiyi ayarlayıp kaçın.

son oyunda ne yapacağım ?
    • rengar split push için idealdir (yani takımınızdan ayrı gezip kule alın)
    • düşman takımının ADC ve APC sini fırsat bulduğunuz her an alt edin çünkü anti-taşıyıcı rolü de üstleniyorsunuz
    • ferocity ile güçlenen E skilinizi kullanarak düşmanınızı 1 saniye stun edebilirsiniz bu inanın öldürmek için yeterli bir süre, eğer yine tehlike farzeden bir durum varsa ultiniz ile kaçın.
    • tek gezen size benzemeye çalışanları affetmeyin.

arkadaşlar biliyorum biraz dağınık ve karmaşık yazıyorum ama elimden gelenin en iyisi bu eğer rengarın merak ettiğiniz herhangi bir karakter karşısında durumunu merak ediyorsanız karakteri yazın hemen söyleyim hemen hemen tüm top karakterleriyle maç yaptım
    €mR€
    €mR€
    Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 310
    VIP Puan : infinit xD

[Lol] Rengar Gerçek Avcı Dinlenmez Empty Geri: [Lol] Rengar Gerçek Avcı Dinlenmez

Mesaj tarafından €mR€ Ptsi Haz. 10, 2013 4:35 pm

Bence karmaşık bir durum yok, her şeyi gayet detaylı bir biçimde anlatmışsın.
    Teşekkür ediyorum, akşama brom da gelirse bir deneme yapacağım. Smile
    ★Slap
    ★Slap

Kadın Mesaj Sayısı : 12

[Lol] Rengar Gerçek Avcı Dinlenmez Empty Geri: [Lol] Rengar Gerçek Avcı Dinlenmez

Mesaj tarafından ★Slap Ptsi Haz. 10, 2013 6:20 pm

Demiştim Very Happy
    Arkshine
    Arkshine

Mesaj tarafından Arkshine Ptsi Haz. 10, 2013 6:30 pm

Çok başarılı olmuş. Rengar fazla oynamasam da Smile
    PalekOmer
    PalekOmer

Erkek Mesaj Sayısı : 177

Mesaj tarafından PalekOmer Ptsi Haz. 10, 2013 6:49 pm

Güzel anlatım olmuş eline sağlık Very Happy
    €mR€
    €mR€
    Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 310
    VIP Puan : infinit xD

Mesaj tarafından €mR€ Salı Haz. 11, 2013 8:34 am

Razor gerçekten çok teşekkür ederim rehberinle güzel bir iş çıkardım ama Rengar'ı iyi oynayabileceğimi düşünmüyorum. Sad
    Ama gerçekten komboları vahşet.
    Arkshine
    Arkshine

Mesaj tarafından Arkshine Salı Haz. 11, 2013 8:40 am

Ben de diyorum ap mid adamın solo-top, junglerla ne işi olur diye Very Happy Yok Emre rengar ap değil mid hiç değil Very Happy

Similar topics

-

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 4:40 pm