World Of OvE-M

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RPG Hayatı işte şimdi başlıyor !

+2
Laazzyy
€mR€
6 posters

[LoL] Ahri, 9 Kuyruklu Tilki

€mR€
    €mR€
    Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 310
    VIP Puan : infinit xD

[LoL] Ahri, 9 Kuyruklu Tilki  Empty [LoL] Ahri, 9 Kuyruklu Tilki

Mesaj tarafından €mR€ Salı Haz. 11, 2013 12:48 pm

Arkadaşlar sizlerin isteği üzerine BENİM oynadığım tarzda Ahri nasıl olur onu göstereceğim. Smile

[LoL] Ahri, 9 Kuyruklu Tilki  Firefox-ahri-slpash-pbe1

Açılış(tamamen orjinale kendi yorumum katılarak hazırlandı)
    Ionia'daki diğer tilkilerin aksine Ahri sihirli bir tilkiydi. Artık fare ve tavuk yemekten sıkıldı ve insan olmak istedi.
    Bir gün büyük bir insan savaşı gördü ve ölü insanları gördü. Birisinin yanına yaklaştı ve adam ona Sihir Özü verdi ve Ahri insana dönüştü.What a Face Bununla da yetinmeyip İngilizce ve Türkçe'yi hemen öğrendi, daha sonra insan öldürmek istedi ve öldürdü. Kısa bir zaman sonra öldürmenin kötü olduğunu düşünerek iyilere geçti. Savaş enstitüsü ona gel lige katıl dedi Ahri olur hemen diyip lige katıldı.

Artılar - Eksiler
    + Lanede doğuştan direnme (Pasifin spell vampı)
    + Ulti ile çok mobil
    + Acayip güçlü harass
    + Sağlam ganklar
    + Bütün skilleri hasar veriyor
    + Ultisi yakalamak veya kaçmak için inanılmaz güzel
    + Oyun içindeki 'tek kişi için' en iyi CC lerden birisine sahip (Crowd control = stun,silence,fear,slow vb.)
    + Sexy tilki bayan

-Doğası gereği emici
    -Burst mage olmasına rağmen Veigar veya LeBlanc gibi AŞIRI güçlü damagesi yok
    -Stun yemek kesin ölmeniz demek
    -Oyun sonlarına doğru otoritesini kaybediyor (Çoğu AP gibi)
    -Manaya aç

Skiller Rehberi
    Q-E-Q-W-Q-R-Q-W-Q-W-R-W-W-E-E-R-E-E

Pasif: Lanede doğuştan direnmeden kastım buydu. Ahri ard arda düşmanlara 9 kere büyülerle isabet yaparsa. 10. büyüsü tam %35 spell vamp özelliği kazanacaktır. Yani Ahri vurduğu hasarın %35 ini kendine can olarak verecektir.

Q: Bu da Ahrinin tereyağı ve ekmeği diyebiliriz. Düşmana sıra üzerinde bir top yollar top giderken büyü hasarı verir gelirken GERÇEK HASAR verir. Ayrıca pasif ile mükemmel uyuşmaktadır. Minyon dalgasına attığınızda en az 5 tanesini vurabilirsiniz ve bir sefer daha yaptığınızda sonraki büyünüz pasifi tetikleyecektir. O büyüyüde Q olarak kullanırsanız birden fazla vurduğunuz her minyon için %35 can alacaksınız. Harika ! Tamamiyle oyun değiştirici bir skill diyebilirim, düşman büyü direnci kassa bile gerçek hasardan kurtulmanın yolu yok.

W: Pek kullanmadığım bir skill, ama E skilini tutturduktan sonra combo tamamlayıcı için bir mutlak. Skill etrafınızda 3 ateş topu yaparak bunları yakındaki düşmana yollar (öncelik karakterlere). Fullendiğinde sadece 5 saniye bekleme süresi var. Yani takım savaşlarında bol bol kullanın.

E: Ahri'nin en korkulan skili diyebiliriz, Ahri bununla düşmana hasar verirken kurbanlarının ona çaresizce yaklaşmasını sağlar. Fullendiğinde düşman 2 saniye HİÇ BİR ŞEY yapamaz. Ve bu süre inanın çok yeterli bir süre.

R: Ahri'nin en harika skili kesinlikle ultisi, Ahri farenin bulunduğu yere doğru koşar ve hasar verir. 10 saniye içinde bu olay 3 kere tekrarlanabilir, yani ultiyi 3 kere kullanabilirsiniz. Hem yakalamak, hem kaçmak, hem aşırı hasar vermek için doğru tercihtir.

Eşyalar:

[LoL] Ahri, 9 Kuyruklu Tilki  GdAuD9S

Başlangıç için:
    Flask ve can iksiri, mana iksiri ve ward alarak lanenizde çok uzun bir süre dayanabilirsiniz.
    Ayakkabı ve 3 can iksiriyle başlamak zayıf bir fikir olabilir.

Birazcık güç kazanmak için kendinize sadece 1 tane Dorans Ring alın.

Haunting Guise, erken oyun için Dorans Ring ile beraber gerçekten aşırı iş gören bir eşya. Daha sonrasında Liandrys Torment olabilir ancak gördüğünüz gibi duruma göre dedim. Rylei aldıktan sonra alabilirsiniz, güzel kombo eşyası olabilir.

Deathfire Grasp, burst magelerin olmazsa olmaz eşyası. 100 den 0 a indirmek için gereklidir.

Rabadons Deeathcap, hadi ama magesiniz işte ! 120 ap ve bonus %30 ap kimin hoşuna gitmez ?

Zhonya's Hourglass, verdiği armor ve süper aktifi ile takım kavgalarında daha da dayanıklısınız. 120 AP de cabası.

Rylei Scepter, +500 can ve +80 AP, Ahri için eşsiz bir defans eşyası, ayrıca vurduğunuz büyülerin düşmanı yavaşlatması mükemmel, Liandry işte şimdi alabilirsiniz, Ahrinin yavaşlatan bir skili olmadığı için bütün skilleriniz düşmanı yavaşlatacak ve Liandry nin pasifi düşman yavaşlatıysa ÇOK DAHA FAZLA hasar veriyor.

Void Staff, basit, düşman büyü direnci alıyorsa kırmak için alabilirsiniz, ayakkabınızla birlikte süper ikili olacaklar.

Abysall Scepter, Void Staff'ın yerine düşünebilir, eğer AP karakteri size sorun yaratıyorsa kesinlikle alın, hem direnç kazanmak hem de direnç yıkmak için.

Will Of The Ancients, çok nadir durumlarda tavsiye ediyorum çünkü dediğim gibi Ahri'nin pasifi zaten spellvamp veriyor. Ancak her skillde can kazanmak istiyorsanız kesinlikle alın. Pasif ile tetiklendiği zaman bir minyon sürüsünden en az %60 can dolduruyor.

Morellonomicon, %20 büyü bekleme süresi azaltma ve 5 saniyede +12 mana regen, ihtiyacınız varsa kesinlikle almanız gereken bir eşya.

Erken Oyun:
    Eğer dediğim gibi Flask eşyaları ile başladıysanız geri dönmek için 1675 gp hedefleyin, bu size Needlesly Large Rod ve 1 ward parası verecektir. Minyonları skillerinizle temizlemekten uzak durun. Deathfire Grasp alana kadar güvenli oynayın. Gerektiği zaman Q skilinizle düşmanı harasslayın. Deathfire Grasp tamamladıktan sonra igniteınızı hazırlayın ve kendiniz bir deneyin.
    Gayet kolay kill alabileceksiniz. Daha sonra ayakkabıları tamamlayabilirsiniz çünkü ayakkabı burst magelerde o kadar önemli değil. Ayrıca E skilinizi tutturabileceğiniz bir fırsat bulduğunuzda sakın kaçırmayın.

Orta Oyun:
    Mid lanenizi domine ettiniz. Kuleyi alın, kuleyi aldıktan sonra artık roam yapmaya başlayın. Alta üste gank gidin ve dediğim gibi Ahri'nin ganki acayip sağlamdır. Takım sizi kahraman olarak görecektir.
    Arkadaşlarınızın ward uyarılarına karşı dikkatli olun ki ava giderken avlanmayın.

Oyun Sonu-Takım Kavgaları:
    Siz anti-carry manyak bir katil büyücüsünüz, sizin göreviniz düşmanınızın ADC sini ve AP sini yoketmek. Ki bu genelde doğru kombo ile ANINDA olan bir olay. Asla ama asla takım kavgasını siz başlatmayın, ölmeniz anında olur.

Arkadaşlar sormak istediğiniz veya eleştirmek istediğiniz bir şey varsa özgürsünüz elbette. Yorumlarınızı ve maç sonuçlarınızı bekliyorum.

Laazzyy
    Laazzyy

Erkek Mesaj Sayısı : 107
    VIP Puan : 2000

[LoL] Ahri, 9 Kuyruklu Tilki  Empty Geri: [LoL] Ahri, 9 Kuyruklu Tilki

Mesaj tarafından Laazzyy Salı Haz. 11, 2013 12:49 pm

İşte bu be. Adminim çok sağol adamın dibisin hemen oynayıp rapor vereceğim.
    Ayrıca senin eşyalarınla gidicem bakalım ne olacak çok sağol !

Aşırı detaylı, süper bilgili !
    Arkshine
    Arkshine

Mesaj tarafından Arkshine Salı Haz. 11, 2013 1:38 pm

Ben denedim.

[LoL] Ahri, 9 Kuyruklu Tilki  HAdqIcV

Sonuç bu, helal olsun adminim ne diyeyim.
    Karşımda Annie vardı. Oyunun başlarında iyi harass falan yapıyordu Abysal Scepter aldım, daha sonra domine etmeye başlayınca sattım. Arkadaşlar ilk olarak Deathfire Grasp kasın. Savaşa onunla başlayın, anında ölmelerinin zevkini yaşayın.

Morellenomicon kastım, çünkü mana problemi aşırı fazla. Hatta eşyadan sonra ve mavimin de olmasına rağmen hala savaşta mana sıkıntısı çekiyordum.

Bu eşyaları aldığımda AP 480 i geçmişti galiba ve burst hasarı inanılmaz fazlaydı. Kombomuz E-W-Q-W-Q ve R-R-R böylece zaten öldüler Very Happy
    Sherno
    Sherno

Erkek Mesaj Sayısı : 34

Mesaj tarafından Sherno Salı Haz. 11, 2013 1:40 pm

Neden Guardian Angel yok eşyalarda. Hem normal defans hem magic defans için bence Ahri'nin ihtiyacı var.
    €mR€
    €mR€
    Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 310
    VIP Puan : infinit xD

Mesaj tarafından €mR€ Salı Haz. 11, 2013 1:41 pm

Arkshine demiş ki:Ben denedim.

[LoL] Ahri, 9 Kuyruklu Tilki  HAdqIcV

Sonuç bu, helal olsun adminim ne diyeyim.
    Karşımda Annie vardı. Oyunun başlarında iyi harass falan yapıyordu Abysal Scepter aldım, daha sonra domine etmeye başlayınca sattım. Arkadaşlar ilk olarak Deathfire Grasp kasın. Savaşa onunla başlayın, anında ölmelerinin zevkini yaşayın.

Morellenomicon kastım, çünkü mana problemi aşırı fazla. Hatta eşyadan sonra ve mavimin de olmasına rağmen hala savaşta mana sıkıntısı çekiyordum.

Bu eşyaları aldığımda AP 480 i geçmişti galiba ve burst hasarı inanılmaz fazlaydı. Kombomuz E-W-Q-W-Q ve R-R-R böylece zaten öldüler Very Happy

Abi oha vur dedik öldürmüşsün Very Happy
    Güzel olmuş.

Sherno demiş ki:Neden Guardian Angel yok eşyalarda. Hem normal defans hem magic defans için bence Ahri'nin ihtiyacı var.

Ahri bir ADC değil. Guardian Angel almak için o eşyalardan birini yoketmek gerek, öyle bir burst hasarını kaybetmeyi göze alamaz kimse.
    PalekOmer
    PalekOmer

Erkek Mesaj Sayısı : 177

Mesaj tarafından PalekOmer Salı Haz. 11, 2013 8:01 pm

Giriş süper olmuş brom Very Happy
    Başarılı güzel anlatım olmuş Smile
    ring0
    ring0

Kadın Mesaj Sayısı : 101

Mesaj tarafından ring0 Çarş. Haz. 12, 2013 6:14 pm