World Of OvE-M

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RPG Hayatı işte şimdi başlıyor !

3 posters

Beklentiler ?

€mR€
    €mR€
    Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 310
    VIP Puan : infinit xD

Beklentiler ? Empty Beklentiler ?

Mesaj tarafından €mR€ Ptsi Mayıs 28, 2012 11:57 am

Merhaba sevgili üyelerimiz, buraya bu konuyu açmamızın sebebi, sizlere sunacağım seçeneklerden hangilerini çoğunluğun seçeceği ile alakalı.

Şöyle ki OvE-T grubu sadece 1 server ile yetinmeyecek, en az 2 server açmayı planlıyoruz fakat karar vermemizi gerektiren bir kaç durum var. Öncelikle belirteyim ki ana serverımız 8.42 protokolü üzerinde olacak, takip ettiğiniz üzere yepyeni silahlar (orjinallerini değiştirerek değil, tamamen kendi yapımlarımız) ve yeni yaratıklarla beraber sınıflara özel olağanüstü güzellikte yetenekler var. VIP sistemine fazla yoğunlaşacak değiliz çünkü oyunun para ile dengesinin bozulması taraftarı değilim, ama VIP olmanın güzel avantajları olacak, farklı silahlar, yetenekler vb.

Sizlerden oylamanızı ve yorum yapmanızı istediğim server 2. server. Benim aklımda 8.60 protokolü var ve ORJİNAL Tibia haritasını kullanmak istiyorum, biliyorsunuz ki orjinal tibia üzerinde yaratık avlarken hep sorun yaşıyoruz, mekanlar hep dolu olup yaratıklar geç çıkıyor, ayrıca çoğunluğun alıştığı bir harita, bu yüzden bunu kullanmayı hedefliyorum fakat custom content diye tabir ettiğimiz bizim takımımızın yaptığı gerek silah, yaratık, skill, mekan minimum düzeyde tutulacaktır. Bunu çoğunluk kabül ederse elimden geldiği kadar güzel bir orjinal harita hazırlayabilirim. Ancak şunu dikkatle söyleyim ki, birebir aynısı ASLA yapılamaz, yani yok şura yok bura yok diye mesaj yığınına tutarsanız hiç de hoş olmaz. Ayrıca oyunu baştan sona bedava hesapla oynamış, hiç premium alamamış oyuncular da burada premium olmanın zevkini çıkarabilirler.

Bir diğer seçenek ise tamamen dengeli bir SAVAŞ sistemi içeren bir server, herkes karakterini yapacak ve karakteri level 100 de başlayacak, üzerinde giysiler, silahlar, iksirler vb. ekipmanlar bulunacak ve HARDCORE PVP zevki tadacak.

Ancak dediğim gibi kararsız kaldım, üç serverı da birden açma olanağımız yok bunu belirtmek istiyorum.
    Benim düşüncelerimi sorarsanız PVP içeren bir orjinal Tibia haritası derim, gayet fazla üye çekecektir. Çünkü alışık olduğumuz ve hepimizin ezberlediği bir harita. Ayrıca normal Tibia gibi ayarlamalarımız olmaz yani EXP 5x ~ 10x Skiller & ML 3x ~ 5x olabilir diye düşünüyorum.
    $udé
    $udé

Kadın Mesaj Sayısı : 108
    VIP Puan : Şeytaniye

Beklentiler ? Empty Geri: Beklentiler ?

Mesaj tarafından $udé Ptsi Mayıs 28, 2012 12:11 pm

Aşkım bence orjinal Tibiayı unutalım, onların haritasını kullanmadan da çok güzel şeyler yapabiliriz, aslında düşüncem savaş serverı da değil, bu sefer herkesin tutturduğu en yeni versiyon olan 9.53 hakkında bir server.

Tamam hemen herşeyini yapamayabiliriz ama geride kalmayalım, en güncel versiyonda bir server da herkesin ilgisini çekebilir.
    piNKy
    piNKy

Kadın Mesaj Sayısı : 68

Beklentiler ? Empty Geri: Beklentiler ?

Mesaj tarafından piNKy Çarş. Mayıs 30, 2012 8:48 am

1. server yeterli diye düşünüyorum, gerçek tibianın canı cehennemde bence hiç bir şekilde taklit edilmemeli, ama illa 2 server düşünülüyorsa bir de çok eski versiyonlar denenmeli bence 7.4-7.6 gibi mesela Smile

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 1:12 pm