World Of OvE-M

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RPG Hayatı işte şimdi başlıyor !

+10
Sorcerer
!_RazoR_!
ßµllet
Laazzyy
ColdSlice
Arkshine
ring0
BamBam
PalekOmer
€mR€
14 posters

League Of Legends Roleplay

BamBam
    BamBam

Erkek Mesaj Sayısı : 99

League Of Legends Roleplay - Sayfa 2 Empty Geri: League Of Legends Roleplay

Mesaj tarafından BamBam Cuma Tem. 05, 2013 6:59 pm

€mR€ demiş ki:Ryze günlük meditasyonunu yapıyordu ki o sırada kapısı çalındı. Karşısında uzun zamandır görmediği kuzeni vardı. Ryze sevindi ve onu içeriye alacaktı ki. Adamcağız öylece yere yıkıldı kaldı.
    Ryze neler olduğunu sordu. Ama adam hiçbir şey cevaplayamadı. Ryze ölmek üzere olan kuzenine bakarken ağlamaklı oldu. Adam gücünü toplayıp Ryze'a son bir şey söyledi.

"Zenoj... Noxus..."

Ryze halkın yardımıyla kuzeni Jalk için bir cenaze düzenledi. Cenazeden sonra herkes dağıldı ama Ryze kuzeninin mezarı başında kaldı. O sırada aşırı sağanak bir yağmur başladı. Ryze'ın vücudu istemsiz bir şekilde kıvılcımlanıyor etrafa elektrik akımları salıyordu ve sonra da dövmeleri parlamaya başladı. Bununla birlikte gözleri de saf ve bembeyaz formunu aldı.

"İntikamını alacağım Jalk. Acı bir şekilde."

Ryze, Efsaneler Ligi başvurusunu sorgulamak ve yinelemek için Demacia yollarını tuttu.

[Konu Dışı] Ayvayı yedim... Sad Niye ama adminim niye... [/Konu Dışı]

Kötü haberin çabuk yayılacağını adı gibi bilen Zenoj gizli bir yerde saklanmıştı. Jalk'ı, Ryze'ın kuzenini sadece onun yerini öğrenmek için sorguluyordu. Ancak birden sinirlerine hakim olamadı ve olan oldu. Adam sandığından daha dayanıklıydı ama er ya da geç büyüsüne yenik düşeceğini biliyordu.
    Adamı takip edip Ryze'ın mekanını öğrenebilirdi. Ancak şu an Ryze'ın karşısına çıkarsa ölebilirdi. 

"Ryze şu an intikamla doldu. Nefretle beslendi... Sanki şu an karşılaşsam galip gelirim."
    PalekOmer
    PalekOmer

Erkek Mesaj Sayısı : 177

Mesaj tarafından PalekOmer Cuma Tem. 05, 2013 7:03 pm

Daha yeni güçlerini elde eden Annie güçleriyle vakit geçirmesine rağmen tam anlamıyla onlara hükmedemiyordu. Birilerinden yardım alması gerektiğini biliyordu ama kime güvenebilirdi. Ryze... Ona güvenebilirdi belki ama onu tekrar nasıl bulacaktı. Bir şeyler yapması gerekiyordu. Birilerine zarar vermekten korkuyordu.

Ailesinin hala olanlardan haberi yoktu söylese bile buna kesinlikle izin vermeyecekti. Ama güçlerini kullanmayı çok isteyen Annie bir gün evden kaçmaya karar verir. Bir mektup bırakarak ailesinin en azından kendisini merak etmemesini ister.

"Ben artık eski küçük kızınız değilim. Yeni ve çok güçlü yeteneklere sahip oldum. Eğer sizinle kalır ve yeteneklerimi kontrol etmeyi öğrenemez isem başkalarına zarar vermekten korkuyorum. Beni bağışlayın. Sizi çok seviyorum."

Küçük yaşta bu kadar sıkıntının altında kalması ve ailesinden ayrılmanın acısıyla korku dolu bir yolculuğa çıktı.
    $udé
    $udé

Kadın Mesaj Sayısı : 108
    VIP Puan : Şeytaniye

Mesaj tarafından $udé Cuma Tem. 05, 2013 7:13 pm

Karakterim:
    League Of Legends Roleplay - Sayfa 2 WrflAj6

Lux sonunda Büyü Akademisi sınavlarını bitirip okulundan mezun olduktan sonra Demacia kuvvetlerinde abisi Garen'in bölüğünde göreve başlamıştı.

"İşte başlıyoruz..."
    Arkshine
    Arkshine

Mesaj tarafından Arkshine Cuma Tem. 05, 2013 7:18 pm

[Konu Dışı] Lux'un tipi böyle olsaydı oyunu bırakırdım. [/Konu Dışı]

Jarvan antrenmanını yaptıktan sonra halkının arasına gizlice karışarak olayları izler. 
    Demacia halkının güven içinde huzurlu yaşadığını görmek ona babasıyla bir kez daha gurur duymasını sağlar.
    -ToXiC-
    -ToXiC-

Erkek Mesaj Sayısı : 13

Mesaj tarafından -ToXiC- Cuma Tem. 05, 2013 9:46 pm

Karakterim: Master Yi

Wuju ustası Yi meditasyon yaptıktan sonra jet hızına yakın koşmasıyla Ionia ile Xeta dağı arasındaki yolu kontrol ederken gözlerine bir kız çocuğu takılır. Elinde oyuncak ayısıyla sağa sola sekerek gidiyordur. Kayıp olabileceği ihtimaline karşı Yi jet hızıyla ona yaklaşır.
    ColdSlice
    ColdSlice

Kadın Mesaj Sayısı : 50

Mesaj tarafından ColdSlice Cuma Tem. 05, 2013 9:49 pm

Katarina, Zenoj'dan aldığı haberler doğrultusunda bu 'Annie' adı verilen çocuğu merak eder. Eğer Zenoj doğruysa bu kız bir Noxus büyücüsü olursa, büyük bir şekilde fayda verebilirdi. Güçlerinden yararlanmak Katarina'yı cezbetti.
    Kızın oturduğu yere doğru Noxus askerleriyle birlikte gizli bir şekilde ilerlemeye başladı.
    ★Slap
    ★Slap

Kadın Mesaj Sayısı : 12

Mesaj tarafından ★Slap Cuma Tem. 05, 2013 9:56 pm

Karakterim: Karma
    League Of Legends Roleplay - Sayfa 2 Karma

Karma Ionia Kalesi'nin bahçesinde dinlenip ferahladıktan sonra şehir dışına çıkıp biraz macera yaşamak ister. Eşyalarını hazırlamaya gider. En güçlü silahı olan yelpazesini alarak kimseye bir şey söylemeden kaleden ayrılır.
    PalekOmer
    PalekOmer

Mesaj tarafından PalekOmer Cuma Tem. 05, 2013 10:00 pm

Dalgın ve düşünceli yürüyen Annie arkasından birinin yaklaştığını bile fark etmez. Çok hızlı hareket eden bu adam yanından büyük bir hızla geçer ve biraz ilerde durur. Arkasını döndüğünde içini büyük bir korku sarar. Kendisine bir zarar verebileceğinden korkar. Hiç bir şey yapmadan beklemektense kim olduğunu öğrenmek için ve kimsesiz gibi görünmemek için konuşmaya başlar.

"İyi geceler efendim. Sizi daha önce burada hiç görmeden ben bu yakınlarda yaşıyorum."
    -ToXiC-
    -ToXiC-

Mesaj tarafından -ToXiC- Cuma Tem. 05, 2013 10:04 pm

Hızını alamayan Master Yi, kızın biraz önünde anca durabilir.
    Kızın kendisinden korktuğu hissine kapılan Yi biraz sakin bir şekilde ona yaklaşmayı dener ama en güçlü yeteneğini kullandığı için yavaş yürümesi imkansızdır, gene de dener.

"Merhaba küçük bayan. Ben Ionia krallığı muhafızlarından Master Yi. Ama bana usta diyen pek olmaz bu beni yaşlı gösteriyor. Yani kısaca ben Yi. Sen kimsin ? Kayıp falan mı oldun ?"
    <Jay>
    <Jay>

Mesaj tarafından <Jay> Cuma Tem. 05, 2013 10:06 pm

Karakterim: Jayce

Piltover barından yarı sarhoş bir şekilde çıkan Jayce evine doğru yola çıkarken yerde Efsaneler Ligi'ne ait bir poster görür ve onu alır. İyice okuduktan sonra güçlerini test etmek ve Piltover'ın sesini duyurmak için katılmaya karar verir. Fakat önce evine gidip uyuması gerekiyordur.
    PalekOmer
    PalekOmer

Mesaj tarafından PalekOmer Cuma Tem. 05, 2013 10:10 pm

Annie korkmuş durumdadır ama evden kaçtığını da söylemez. Yine de konuşmaya devam eder ve durumu fark ettirmemeye çalışır.

"Merhaba. Ben Annie, biraz ilerdeki köyde yaşıyorum. Orada bir çok tanıdığım var herkes beni sever yani yalnız değilim."
    Konuşmasındaki titreme biraz azalmış rahatlamaya başlamıştır ve devam eder.
    "Eğer kızmazsanız size birşey sormak istiyorum."
    ...
    "Gözleriniz çok garip nasıl görebiliyorsunuz?"
    -ToXiC-
    -ToXiC-

Mesaj tarafından -ToXiC- Cuma Tem. 05, 2013 10:16 pm

Yi kızın sorusuna güler.
    "Memnun oldum Annie. Gözlerim konusuna gelince, bu gözlükler usta bilim adamı Heimerdinger tarafından bana özel olarak tasarlandı. Ben Antik Wuju sanatını bilen son kişiyim. Bu gözlükler benim normal insanların gözünden ötesini görmemi sağlar. Ve içgüdüsel düşüncelerime göre saldırılarıma ayak uydurur. Ayrıca teleskop veya dürbün olarak da işlev görürler. Yani şu an sen nasıl görüyorsan, ben aynı gibi ama biraz daha gelişmiş görüyorum."
    PalekOmer
    PalekOmer

Mesaj tarafından PalekOmer Cuma Tem. 05, 2013 10:22 pm

Yi'nin söyledikleri Annie için yabancı gelmiştir ve çok bir anlama veremez.
    "Bir şey daha sormak istiyorum. Peki Wuju sanatı nedir. İlk defa duyuyorum."

Annie soru sormaya devam etmekte ancak oradan nasıl uzaklaşabileceğini de düşünmeden edemiyor. bir ara kendi kendine:
    "Ben ne yapıyorum, buradan bir an önce gitmek yerine hala konuşuyorum." der.
    -ToXiC-
    -ToXiC-

Mesaj tarafından -ToXiC- Cuma Tem. 05, 2013 10:24 pm

Yi dediklerinin o yaştaki bir çocuk için anlamsız geleceğini düşünemez.
    "Ah, Wuju eski bir dövüş sanatıdır. Boşver gitsin. Peki şimdi nereye gidiyorsun ? Seni evine bırakmamı ister misin ?"
    €mR€
    €mR€
    Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 310
    VIP Puan : infinit xD

Mesaj tarafından €mR€ Cuma Tem. 05, 2013 10:26 pm

Ryze Ionia'ya giden ıssız bir yol üzerinde uzaktan iki kişi görür. Tehlikeli olabileceklerini düşünerek gizlenir ve dikkatli baktığında iki kişiden birinin çocuk olduğunu görür. Biraz daha yaklaşarak şaşakalmıştır. Bu bir süre önce tanıştığı ve büyü güçlerine kavuşan kız Annie'dir. Peki ama yanındaki kimdi ? Böyle bir ortamda, ya ona zarar vermeye çalışırsa ?

Ryze hiçbir şey düşünemeden koşar adımlarla ilerler.
    ßµllet
    ßµllet

Mesaj tarafından ßµllet Cuma Tem. 05, 2013 10:30 pm

Brand, Ionia şehrine yakın olduğunu biliyordu. Eski zamanlarda Ionia'dan nefret etmişti. Şu an kendine geldiği yere en yakın orası olduğu için oraya gitmeye ve öldürebileceği kadar insan öldürmeye karar vermiştir.

Yolları aştıkça, nefret ateşi kuvvetlenmiştir.
    Uzunca bir zaman sonra karşısına 2 kişi çıkmıştır. Garip gözleri olan bir adam ve yanında küçük bir kız.
    PalekOmer
    PalekOmer

Mesaj tarafından PalekOmer Cuma Tem. 05, 2013 10:33 pm

Annie iyice çuvallamıştır. Ne yapacağını bilemez. İçinden "Şimdi yandım ne yapacağım" der.
    "Gerek yok ben kendi başımın çaresine bakabilirim. İlginiz için teşekkürler" 
    Ancak Yi'nin bundan tatmin olmadığını anlar hareketleri yalan söylediğini hissettirmiştir. Ayrıca havalı özel gözlüğünün yalan söylediğini de anlayacağını düşünür.

Bu sırada kendilerine yaklaşan ve yanan birini görür. İlk başta bu Annie'yi etkilemiştir. Ateşe olan düşkünlüğü onu bu kişiye karşı bir hayranlık uyanmasına neden olmuştur. Yaklaştıkça yüzündeki kızgın ifadeyi gören Annie'nin hayranlığı korkuya dönüşmüştür.
    ★Slap
    ★Slap

Mesaj tarafından ★Slap Cuma Tem. 05, 2013 10:34 pm

Karma yolları aşmıştır ve muhtemelen saha gezisinde olan Yi ile karşılaşmıştır. Ve yanında ilk defa gördüğü küçük bir kız vardır. Yi, Karma'yı farketmiştir ve ona doğru gülümsemiştir, Karma da aynı şekilde davranmıştır ve onlara yaklaşmıştır.
    "Merhaba Yi, bu küçük hanımefendi de kim acaba ?"
    -ToXiC-
    -ToXiC-

Mesaj tarafından -ToXiC- Cuma Tem. 05, 2013 10:36 pm

Karma, açıklayacak vakit yok ! Bu kız 'Annie' ve şu an tehlikedeyiz.
    Onu al ve arkada güvenli bir yere geç.
    ★Slap
    ★Slap

Mesaj tarafından ★Slap Cuma Tem. 05, 2013 10:38 pm

Karma, Yi nin ne demek istediğini başta anlayamaz. Ama yola doğru baktığında onlara doğru yaklaşan birisini görür ve Karma onun kötü bir ruh olduğunu güçleriyle hisseder.

"Gel bakalım Annie, ben Karma. Sakın yanımdan ayrılma."
    PalekOmer
    PalekOmer

Mesaj tarafından PalekOmer Cuma Tem. 05, 2013 10:40 pm

Herkesin telaşa kapıldığı gören Annie işlerin yolunda gitmediğini anlar. Ayısı Tigır'sa sarılarak yeni tanıdığı ablasının yanından durur. Meraklı gözlerle dönerek:

"Neler oluyor" der.
    ßµllet
    ßµllet

Mesaj tarafından ßµllet Cuma Tem. 05, 2013 10:44 pm

Brand karşısındaki insanlara daha yaklaşmadan korkusunu tattırmıştır. 
    Büyü güçleri olduğunu hissettiği kadın küçük kızı alarak biraz arkaya doğru çekilmiştir. Önündeki garip gözleri olan adam antik wuju dilinde bir şeyler söyler.

Brand: "Bana yol göster ve beni kolla, kılıcım birdir ve ebedidir... Bu slogan hala değişmedi mi ? Yüzlerce yıl önce de aynı zırvalığı söylüyordunuz."

Master Yi'nin şaşkınlık ifadesine sadece korkunç bir kahkahayla yanıt verir Brand.

"Ben senden çok çok önce de vardım evlat. Ne olduğunu ve seni nasıl yeneceğimi iyi biliyorum."

Bunun üzerine Brand ellerini havaya kaldırarak etrafındaki alev girdabı oluşturmaya başlar.
    ★Slap
    ★Slap

Mesaj tarafından ★Slap Cuma Tem. 05, 2013 10:44 pm

"Bende bilmiyorum Annie. Ama çaresine bakacağız. Yanımda güvendesin."
    Karma, Annie'nin elini sıkı sıkı tutar.
    -ToXiC-
    -ToXiC-

Mesaj tarafından -ToXiC- Cuma Tem. 05, 2013 10:46 pm

Master Yi, şoka girmiştir. Savaş narasını anlayan birisini ilk defa görmüştür. Bu yaratığa karşı ne yapacağını bilemezken yaratığın arkasında mavimsi deriye sahip birisini görür.

"Oh harika. Siz ikiniz bugün beni öldüreceksiniz. Değil mi ?"
    €mR€
    €mR€
    Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 310
    VIP Puan : infinit xD

Mesaj tarafından €mR€ Cuma Tem. 05, 2013 10:48 pm

Ryze, garip gözlüklü adamın söylediklerine ve önündeki cehennem azabı silüetine bürünmüş yaratığa aldırmadan ilerler. Annie'nin güvende olduğunu görür ve ona şaka yapmak için döner.

"Annie bu senin baban falan değil dimi ?"

Sonra yaratığa dönerek gülümser.

"Senin ne olduğunu biliyorum, intikam ateşi... Bu insanları rahat bırak ve canın yanmasın."

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 3:22 pm